Menu
  • Fundacja
    Macte Animo


    Flaga w Akcji
Świętuj z nami 2 maja!

V edycja

O projekcie

O czym jest projekt
Flaga w akcji – świętuj z nami 2 maja! jest piątą edycją projektu dedykowanego harcerkom oraz harcerzom ze wszystkich organizacji harcerskich działających na terenie Polski. Wydarzenie ma na celu upowszechnianie wciąż niepopularnego święta, jakim jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Projekt składa się z dwóch części, z czego część pierwsza sprowadza się do przeprowadzenia zbiórki harcerskiej poruszającej określone zagadnienia. Jej dużą część stanowi rozprowadzenie wśród jak największej liczby przechodniów samoprzylepnej, symbolicznej flagi na odzienie wierzchnie. Drugą część akcji stanowi konkurs fotograficzny odbywający się w aplikacji zamieszczonej na fanpage’u Fundacji Macte Animo.

Zwycięskie w konkursie fotograficznym ekipy otrzymają bony podarunkowe o wartości 2000/1000/750/500/200 zł możliwe do zrealizowania w Składnicy Harcerskiej SKAUT.

Zapraszamy liderów do zgłaszania się do projektu. Na podany adres zamieszkania wyślemy zestaw naklejek oraz zestaw niezbędnych informacji. Naklejki w tegorcznej edycji konkursy mają unikotawy wzór, który jest związnay z obchodznia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.


Przebieg udziału w projekcie Flaga w akcji – świętuj z nami 2 maja!

Krok 1

Zgłoś chęć uczestnictwa swojej grupy (np. zastępu) poprzez formularz zgłoszeniowy. Termin zgłoszeń upływa 23 kwietnia 2019 r.

Krok 2

Odbierz od kuriera przygotowaną przesyłkę zawierającą naklejki symbolizujące flagę RP. Naklejki w tegorcznej edycji konkursy mają unikotawy wzór, który jest związnay z obchodznia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W przesyłyce będą znajdowaćsię również niezbędne informacje oraz instrukcję jak korzystać z aplikacji konkursowej.

Krok 3

Przeprowadź zbiórkę dla swojej grupy. Porusz określone poniżej zagadnienia, następnie wraz z grupą rozprowadź wśród przechodniów, rodziny, znajomych itp. jak największą liczbę naklejek na ubranie wierzchnie.

Krok 4

Całą grupą wykonajcie kreatywne zdjęcie ukazujące Waszą radość z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej. Zdjęcie powinno jednoznacznie nasuwać na myśl obchodzone tego dnia święto. Na fotografii powinni się znaleźć nie tylko harcerze, ale również jak najwięcej osób, które otrzymały od Was naklejkę.

Krok 5

Do północy z 3/4 maja zamieść w aplikacji dostępnej na fanpage'u Fundacji Macte Animo wykonane zdjęcie. W przesyłce, którą od nas otrzymasz, znajdziesz informacje, jak poruszać się po alikacji.

Krok 6

Pod udostępnionym zdjęciem zbierz jak największą liczbę polubień do północy 8/9 maja 2019 r.

Krok 7

Ogłoszenie wyników nastąpi 10 maja 2019 r.

Musisz wiedzieć, że...

- Organizatorem projektu,,Flaga w akcji -świętuj z nami 2 maja" jest Fundacja Macte Animo
- liczba grup mogących wziąć udział w projekcie jest ograniczona
- nikt nie jest upoważniony do przyjmowania opłat za dystrybucję naklejek
- wykonane zdjęcie powinno zostać udostępnione w aplikacji dostępnej na fanpage’u Fundacji do północy z 3/4 maja 2018 r.
- wszystkie obraźliwe treści bądź zdjęcia profanujące symbole narodowe zostaną usunięte
- grupa może zamieścić w aplikacji wyłącznie jedno zdjęcie
- fotografię można zamieścić w aplikacji najwcześniej 2 maja o godz. 12:00
- możliwość oddawania głosów na zdjęcie będzie aktywne od 2 maja od godz. 12:00 do północy z 7/8 maja 2018 r.
- informacje o sześciu zwycięskich zespołach zostaną podane na fanpage’u Fundacji dnia 8 maja 2018 r.
- po ogłoszeniu wyników Organizator skontaktuje się z liderami sześciu zwycięskich zespołów
- sześc ekip, które zdobędą największą liczbę głosów oddanych na zamieszczone przez siebie w aplikacji zdjęcie, otrzyma bon do zrealizowania w Składnicy Harcerskiej SKAUT o określonej wartości:
  • 2000 zł – dla zdobywców I miejsca
  • 1000 zł – dla zdobywców II miejsca
  • 750 zł – dla zdobywców III miejsca
  • 500 zł – dla zdobywców 4-10 miejsca
  • 250 zł – dla zdobywców 11-50 miejsca
- Organizator może przyznać dodatkowe nagrody
- w momencie braku możliwości skontaktowania się drogą mailową bądź telefoniczną z liderem zwycięskiej grupy, po upływie 10 dni roboczych bon wartościowy może zostać podarowany zdobywcom kolejnego miejsca
- termin realizacji bonów upływa 8 czerwca 2018 r. W przypadku niezrealizowania bonu jego wartość nieodwracalnie przepada.

Zagadnienia do poruszenia w czasie zbiórki

- symbolika barw flagi RP
- historia flagi RP
- sposób obchodzenia się z flagą RP zgodny z Protokołem flagowym wraz z odpowiedziami na pytania:
- kiedy flaga RP może, a kiedy powinna być wywieszona?
- kto ma obowiązek wywieszania flagi RP, kto ją może wywiesić?
- czy na fladze RP mogą znajdować się symbole, godło, litery itp.?
- jak powinna wyglądać wywieszona flaga RP?
Zgłoszenia do 22 kwietnia

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy [email protected]